Отборът на защитните сили на UCF Knights се завърна с победа над No. 3 Kansas Jayhawks
AP News | 2024-01-11 | 04:32:34

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Jaylin Seller вкара 18 точки, Дариус Джонсън добави 17 и UCF изтри изоставането си от 16 точки, за да победи No. 3 Канзас 65-60 в сряда вечерта.

Победата на UCF дойде една вечер, след като номер 1 Purdue и вторият в класирането Хюстън загубиха.

Ибрахима Диало разби равенството 57-57 по-малко от три минути след края на мача над звездата на Jayhawks (13-2, 1-1 Big 12) Хънтър Дикинсън. След това той блокира удар на KJ Adams Jr. с 50 секунди до края, за да помогне на Knights (10-4, 1-1) да запазят преднината и да отбележат първата победа в конференцията Big 12 в програмата.

Диало имаше 13 точки, пет борби и една блокада, за да помогне за стабилизирането на защитата на UCF, която наложи осем проигравания и блокира четири изстрела само през второто полувреме.

Канзас имаше 18 подигравания. Централната триада на UCF от Ибрахима Диало, Си Джей Уокър и Омар Пейн записа пет от седемте блокади на отбора в мача.

Кевин Маккулар младши вкара 16 точки, за да поведе Канзас. Дикинсън имаше само 12 точки и игра 28 минути заради проблеми с фаула.

UCF използва серия от 9-0 през второто полувреме през това време, за да поведе за първи път след 7-5 в началото в мача благодарение на поредица от удари на Джонсън и Селърс.

Това дуо комбинирано направи 7 от 13 тройки за мача и три от четири през второто полувреме.

Jayhawks намалиха Knights с двуцифрен резултат през първото полувреме, но не можаха да разберат продължителността на UCF през второто полувреме, отбелязвайки само 23 точки и стреляйки 7 за 22 през второто полувреме.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Канзас беше в позиция да претендира за първото място в анкетата следващата седмица след загубите от първите два отбора. Но Jayhawks не изглеждаха доминиращи в конферентната игра, спечелвайки първия си Big 12 мач у дома срещу TCU само с две точки, преди да паднат от UCF.

UCF спечели първата си Big 12 победа в първия си сезон през конференцията, което доведе до фенове, които нахлуха в корта в празнуване след победата.

Канзас ще получи шанс да се възстанови, когато приеме номер 9 Оклахома в събота.

Ръкавицата на UCF да започне своя встъпителен сезон Big 12 продължава в събота, когато отборът е домакин на № 18 BYU в Орландо.

___ Получавайте сигнали за анкети и актуализации за топ 25 на баскетбола на AP през целия сезон. Регистрирайте се тук